Profilaktyka | Smile Stomatologia | Emila Włodarczyk

Najdroższa profilaktyka jest najtańszym leczeniem!

Próchnica jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą na świecie. Schorzenie to uważa się za infekcyjne i transmisyjne, dlatego dbałość o nasze uzębienie nie może ograniczać się tylko do zabiegów higienicznych przeprowadzanych w domu.

Niezbędne są regularne wizyty kontrolne, co około 6 miesięcy w celu zdiagnozowania nowo powstałych ognisk próchnicowych we wczesnym stadium choroby. Należy pamiętać, iż leczenie małych ubytków nie powoduje dolegliwości bólowych ani nadmiernego osłabiania tkanek twardych zęba w trakcie preparacji oraz wiąże się z najmniejszym nakładem finansowym.

Trzeba również pamiętać o regularnym wykonywaniu profesjonalnych zabiegów higienicznych w gabinecie stomatologicznym, czyli czyszczeniu zębów z kamienia i osadu oraz profilaktyce fluorowej. Kamień nazębny to zmineralizowane skupisko bakterii, które przyklejone do powierzchni zęba ( nad- i pod dziąsłowo ) powoduje rozwój ubytków próchnicowych, stany zapalne dziąseł oraz nieprzyjemny zapach z ust. Zabiegi higienizacyjne przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym powinno wykonywać się średnio 1-2 razy w roku.

Picture_9