Stomatologia estetyczna | Smile Stomatologia | Emila Włodarczyk

Stomatologia estetyczna

Z wiekiem zęby przebarwiają się, ciemnieją z powodu spożywania dużej ilości: kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, soków owocowych czy palenia papierosów. Zmiany zabarwienia mogą być także spowodowane przez zaburzenia rozwojowe szkliwa zębów czy długotrwałą antybiotykoterapię (tetracykliny) prowadzoną w dzieciństwie.

Wybielanie to bardzo bezpieczny zabieg, który oferuje Pacjentom wspaniałe korzyści wizualne. Niestety, nie jest dla wszystkich. Powinny go unikać:

  • dzieci poniżej 16 roku życia,
  • kobiety w ciąży i matki karmiące piersią,
  • pacjenci posiadający dużą ilość wypełnień lub prac protetycznych (licówki, korony lub mosty) zwłaszcza w odcinku przednim,
  • pacjenci posiadający zęby odwapnione, z oznakami demineralizacji (białe plamki na szkliwie).

Najlepsze efekty wybielania uzyskuje się przy odcieniu żółtym zębów, słabsze natomiast w przypadku szarych i brązowych. Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu określa się indywidualnie dla każdego pacjenta.

W naszym gabinecie pacjenci, którzy zainteresowani są wybielaniem zębów najpierw muszą zgłosić się do lekarza na badanie i konsultację, podczas której uzyskają szczegółowe informacje dotyczące zabiegu i postępowania po. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, należy przed zabiegiem przeprowadzić profesjonalną higienizację (czyszczenie z kamienia i osadu).

W gabinecie stosujemy wybielanie metodą nakładkową z użyciem preparatu Opalescence.

Pacjent na podstawie pobranych przez lekarza wycisków ma wykonywane w pracowni protetycznej indywidualne nakładki. Do domu dostaje dodatkowo żel wybielający oraz instrukcję postępowania.